Dresuar Deyip Geçmeyince

Ara sıra LetGo’da göz gezdiriyorum, ne var ne yok diye. Geçenlerde bu ahşap dresuara denk geldim. Yine ilk bakışta fazla cezbedici bir özelliği yoktu ama boyanırsa olmasını hayal ettiğim parçaya dönüşme potansiyeli yüksekti. Hemen görüşmeleri yapıp eve getirdim. Dresuarı ve iki adet sehpasını ayrı ayrı boyamaya karar verdim. 

Evde kullandığım eşyalarda bir bütünlük olmasını istediğimden, yine masada kullandığım ahşap tonundan yola çıktım.Yüzeye ve çekmece klapelerinin ön yüzüne Rölyef ile budak çalışması yaptım. Kulp deliklerini Rölyef ile doldurarak kapattım. Daha sonra Cadence Hibrit Multisurface boyalarından Dantel rengi ile boyayıp, Eskitme Kremi Espresso ve Wash Effect Fransız keteni ile eskitmeler yaptım. Ayakları Multisurface siyah renk ile boyadım. Cila olarak mat kadife vernik kullandım. Aynı işlemleri sehpalar için de tekrarladım.

Dresuar kulpları olarak yemek masası takımının konsolundan çıkan o tatlı vintage kulpları kullandım. Sonuç yine şaşırtmadı beni…hayal ettiğim harika dresuarı karşımda görebiliyor olmanın mutluluğu ile yeni projeleri düşünmeye daldım.