Evdeki Merdivenler Boyanınca

Şu anda oturduğumuz evi bize teslim ettiklerinde içeride sadece merdivenler vardı. Parke, mutfak, banyolar, alçı, boya gibi tüm işleri tamamlamamız gerekiyordu. Evet merdiven vardı, ihtiyacı da karşılıyordu ama yine eksik birşeyler vardı. İşte hep o eksik birşeyleri tamamlamak adına çıkıyorsunuz bir dönüşüm yolculuğuna. Burada da öyle oldu ve dönüşünce ruhu girdi devreye. Bu tür dönüşümlerde cesaretle ve eninde sonunda çok güzel olacak düşüncesiyle çıkıyorum yola. Başarabileceğimi bilmek en büyük motivasyonum. 

Görünen tüm metal aksam, kahverengi ve parlak alüminyum rengi olan yüzeyleri Cadence Multisurface Hibrit boyalardan siyah renk ile güzelce boyadım önce. Elde ettiğim bu mat duruşu çok sevdiğim için üzerine vernik yaparak o rengi bozmak istemedim. Ara ara soyulan, dökülen yer olursa siyah renk ile rotüş yaparım diyerek sadece boyayıp bıraktım yüzeyleri. Yaklaşık bir yılı aşkın süredir yoğun olarak kullanmama rağmen şu ana kadar hiç rötüş yapmadım, bunu da burada belirteyim. 

Basamak kısımlarındaki ahşap dokunun rengi , metal yüzeyler siyah olunca biraz açık ve soluk geldi gözüme. Burada da imdadıma yine Cadence’in Eskitme Kremlerinden Espresso rengi yetişti. Nemli bir sünger üzerine aldığım azıcık eskitme kremini ile sür-sil tekniği uygulayarak basamakların tüm yüzeylerine uyguladım. 

Sonuç içime sinince sizlerle paylaşmak istedim. Sadece birkaç farklı boya ile sabit mobilyaların ya da aklınıza boyanacağı hiç gelmeyecek parçaların dönüşümüne örnek teşkil edebileceği düşüncesi ile beğenilerinize sundum.