İçimden Geldiği Gibi

Yine çok eski, kenara atılmış bir mobilya. Bu sefer de, kahve fincanlarının üzerine konduğu, iki kişinin bir araya gelip kendi aralarında muhabbet ettikleri ve bu muhabbete adını veren bu tatlı sehpa dönüştü! Fiskos Sehpa!

Bit pazarından çok minik bir tutara alındı…sonra “o muhteşem kırmızı koltuk” görüldü ve onun yanında olması hayal edildi. Hayal edilince gereği yapılmalıydı! İçimden geldiği gibi, renklerden korkmadan, olabildiğince özgürce boyanmaya başladı. Bazen renkleri kullanmak o kadar iyi geliyor ki.. Ufak bir tavsiye: Terapi niyetine renkli boyalarla harikalar yaratabilirsiniz!.

Her aşaması eğlenceliydi. Sonuç, tam da o muhteşem kırmızı koltuğa göre oldu.

Kullanılan malzeme detayları ise özetle:

Sehpa üst yüzeyinde, Cadence Multisurface Dantel H-006 renk boya ile tüm yüzey 2 kat boyandı. Üzerine prinç dekupaj kağıtlarından Lineart marka No:2884 ve No:464 kağıtları uygulandı. Kağıttan kalan kısımlara H-013 amber rengi boya ile ponpon patine şeklinde boya uygulaması yapıldı. Ayaklar da, Cadence H-0002 siyah ve H-025 fuşya rengi, Rich 210 yağyeşili boya fırça ile sürüldü. Ayakların uç kısmında prinç dekupaj uygulaması yapıldı. En son kenar ve köşe kısımlarına Cadence parmak yaldız 6148 ile hafif ışıltılar yapıldı. Tüm bu uygulamalar bitince 2 gün kurumaya bırakılıp daha sonra Cadence Mat Kadife Vernik ile cilalandı.