Yemek Masası Dekorları

Yemek masaları, aslında evde en çok kullandığımız eşyaların başında gelir. Sabah kahvaltıları ya da akşam yemekleri gibi rutinler dışında , bayram, yıldönümleri, doğum günleri, yılbaşı için kurulan sofralar da kullandığımız masalar hep ailelerin toplanma yeridir.

Farkında olsak da olmasak da her yemek masasının o eve özel bir tarzı vardır. Masa örtüsünden tabağına, bardağına , kaşığına.. o masa düzeni o ev, orada yaşayan kişilerdir aslında…

Kiminin çiçekli örtüsü vazgeçilmezidir, kiminin annesinden kalan bardağı. Kimi kumaş peçete kullanılır, kimi rulo havluyu yeterli görür. Kimi sofrasına yoğurdu ambalajı ile koyar, kimi o yoğurt için renk-renk , boy-boy sunum kaseleri arar. Kimi cafcaflıdır, kimi sade…Dikkat ettiniz mi hiç…o masalar aslında nasıl bizi yansıtır, bizimle ilgili ne ipuçları verir?

Hep standart konulacakların yanında illa birşey olur benim masamda… Bu ya çiçektir, ya bir mum ya da birkaç rastgele atılmış ceviz? Çiçekler ve mumlar ve led aydınlatmalar en sevdiklerim ve olmazsa olmazlarım zaten.. ama renkli peçeteler, üzerine fiyonklar, kurumuş dallardan iki parça, şık ve dekoratif görünecek her şey olabilir masada☺️

Tabii masanın üstü kadar örtüsü, düzeni, onlar zaten olmazsa olmazlarım. Ama birde tepesindeki aydınlatması.. O yoksa yerine konulacak birşeyler de olması hep isteğimdir.

Geçen yıl yine yılbaşı sofrası için bu fotoğraflarda görülen düzeneği yapmayı istemiş , son ana bıraktığım için hazır edememiştim.

Ama bu yıl bulduğum görseldeki bu tatlı aparatı oluşturmak için fırsatım oldu. Kuru dallar, kozalaklar, üzeri led aydınlatmalar ile nasıl süsleyeceğini düşünüp heyecanlanıyorum.

Size de belki fikir olur, o güzel sofralarınıza değişik bir renk, ışıltı katılmış olur✨

Beğendiğim birkaç görseli paylaşıyorum…

Satınalmak isterseniz ölçü ve fiyat bilgisine “dükkan”bölümümüzden ulaşabilirsiniz?

Bu arada tabi illa aparata gerek yok…Masa üzerinde tavana delerek asacağınız iki kanca, misina ip, uzun bir dal üzerine dekoratif süsler ile de bu işi yapabilirsiniz…

Bunlar sadece bazı alternatif fikirler…

Yeni yılda sofralarınız aileniz, sevdikleriniz, eşiniz dostunuzla hep muhabbetle kurulsun . Üzerindeki süslemeler ile ışıldasın. Ağız tadıyla güzellikle mutlulukla yensin yemekleriniz.

Sevgiyle kalın♥️